Nový fenomén Gumičkovanie
Už ste počuli o gumičkovaní? Všetci pletú z gumičiek náramky, lienky, prstene, ozdoby na šnúrky na topánkach, prívesky v podobe sovy, chobotnice alebo štvorlístku, ale aj puzdro na mobily. Nové šialenstvo tak trochu pripomína mániu s céčkami spred pár desiatok rokov. Aj slovenský trh už zaplavili vrecúška s gumičkami a dokonca vychádza prvá kniha v slovenčine o Gumičkovaní.
Nielen deti, ale aj tínedžeri a dokonca dospeláci hľadajú nové a nové návody, ako si vytvoriť nejakú zaujímavú vecičku, s ktorou by sa následne pochválili, niekomu darovali, či nosili sami. Na vytvorenie tých najjednoduchších náramkov stačia dva prsty, prípadne háčik alebo miniprak, ktorý je pribalený k mnohým vrecúškam. Na zložitejšie výtvory treba krosienko, špeciálny stav, z ktorého sa v obchodoch stal doslova hit.
Jednoduchá slučka, ktorá umožňuje vytvárať jedinečné náramky, náhrdelníky, prstienky, náušnice, prívesky a mnoho ďalšieho. To je Loom Bands alebo tiež Gumičkovanie. Pletenie vlastných náramkov pomocou stavu (krosienok) je veľmi zaujímavá tvorivá činnosť, ktorá sa páči hlavne dievčatám a chlapcom od 7 do 13 rokov. Náramky sú veľmi populárne v USA a Kanade a teraz prišli aj do Európy a na Slovensko. Rodičia ocenia túto hračku, lebo je jednoduchá, nepotrebuje baterky, podporuje kreativitu a deti nesedia pri počítači.
Nechajte sa inšpirovať novou knihou Gumičkovanie, kde nájdete 25 úžasných a úplne nových návodov na fantastické dúhové projekty. Nové inšpirácie oslovia začiatočníkov aj skúsenejších fanúšikov „gumičkovania".
Naučíte sa, ako urobiť:
– puzdro na mobil,
– sedmokráskový náramok,
– remienok na hodinky,
– sponky do vlasov,
– ozdobu na ceruzku,
– dúhový prsteň,
– rokerský náramok,
– ornament so snehuliakom,
– mäkkú strapatú loptičku,
– ozdobu na šnúrky do topánok,
– obojok s ozdobou,
– kornút so zmrzlinou,
– a mnoho ďalších projektov.
Gumičkovanie je super zábava vhodná od školáčikov až po mladších tínedžerov. Farebné a kreatívne výtvory vás veru tak skoro neomrzia. Je to rýchle, ľahké a výsledok stojí určite za to. Deti si pri vytváraní rôznych vecí trénujú motorické zručnosti, posilňujú koncentráciu, tvorivosť a kreativitu. Rozvíjajú si tiež estetické cítenie a schopnosť nachádzať originalitu.
Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!
Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám!